تبلیغات
مؤسسه شبکه دانش فرا اطلاع
   Shabake Danesh Study Services  (SDSS)       E-Mail: info@sdss.ir      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 44030410      Fax: +98 (21) 89782331  
   
به وب سایت شبکه دانش خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
مراحل تشکیل کارنامه ارزی ویژه دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور و دریافت ارز از بانکها

مراحل تشکیل کارنامه ارزی ویژه دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور و دریافت ارز از بانکها

به دلیل بالا رفتن نرخ ارز در بازار آزاد و بروز مشکلات جدی برای خانواده های دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور برای تهیه و ارسال ارز برای آنان، بانک مرکزی طی بخشنامه ای به بانکها دستور داده است تا سقف 15000 دلار در سال ارز در اختیار دانشجویان قرار داده شود. برای دریافت بخشنامه بانک مرکزی اینجا را کلیک کنید. در این راستا، لازم است دانشجویان رأساً و به صورت الکترونیکی جهت دریافت کارنامه ارزی خود اقدام نمایند تا خانواده های آنها نسبت به دریافت کارنامه از مؤسسات اعزام دانشجوی منتخب اقدام نمایند. در ادامه این مطلب، نحوه اقدام در این مورد توضیح داده خواهد شد.

1-       مراجعه به سایت نشا به آدرس www.nesha.msrt.gov.ir

2-       جهت كارایی بهتر سایت از مرورگر اینترنتی Mozilla Firefox  استفاده نمایید.

3-       در صورتی که تا کنون ثبت نام ننموده اید در سایت ثبت نام نمایید و در صورتی که قبلا در سایت ثبت نام نموده اید از قسمت ورود به سامانه وارد سایت شوید.(کد ورود و رمز عبور شما کد ملی 10 رقمی دانشجو بدون خط تیره می باشد.)

4-       پس از ورود به سایت وارد قسمت مدیریت درخواستها شوید

5-       از منوی مدیریت درخواستها گزینه درخواست نامه بانک را انتخاب نمایید.

6-       در این صفحه می توانید شهر محل سکونت و موسسه ای را که تمایل دارید نامه را از آنجا تحویل بگیرید  از بین گزینه های موجود انتخاب نمایید.

7-       از بین تاریخهای موجود درسایت یک گزینه را جهت تعیین زمان  مراجعه حضوری به موسسه انتخابی خود و  دریافت نامه انتخاب نمایید.

8-       پس از انجام مراحل فوق، فایل گواهی اشتغال به تحصیل خود و مدركی دال بر روشن شدن وضعیت نظام وظیفه برای آقایان را كه قبلا با فرمت  JPG  اسكن نموده و آماده كرده اید در محل مخصوص بارگزاری نمایید.

9-       گزینه ثبت درخواست را انتخاب نمایید تا درخواست شما ثبت گردد.

10-   منتظر ارسال جواب تایید یا رد درخواست با ذكر دلایل رد درخواست خود از طریق ایمیل ثبتی خود در سامامه نشا باشید.

توضیح: كسانی كه درخواست انها به هر دلیلی رد گردیده است نسبت به رفع نقص خود از طریق ورود به سامانه –لیست درخواست ها –ویرایش درخواست اقدام نمایند.

11-   پس از دریافت تایید درخواست در تاریخی که تعیین شده به موسسه ای که انتخاب نموده اید مراجعه نموده تا نامه معرفی به بانک خود را دریافت نمایید.

·         موسسات اعزام دانشجو صرفا توزیع كننده نامه ها می باشند و سایر مراحل كارشناسی، بررسی مدارك و صدور نامه ها در محل دیگری  صورت می پذیرد.

·         پس از دریافت نامه معرفی به بانك خود جهت دریافت ارز می توانید بلافاصله به شعب ارزی بانكهای عامل در سراسر كشور مراجعه نمایید.

·         نامه ها از طریق موسسات در زمانهای اعلام شده توزیع می گردد و نیازی به مراجعه حضوری شما به وزارت علوم نمی باشد. و در صورت مراجعه حضوری امكان صدور نامه میسر نمی باشد.

·         چنانچه قبلا در سایت درخواست نامه بانك داده اید و در خواست شما رد شده است لازم است تا به سایت مراجعه نموده و از قسمت لیست درخواستها درخواست خود را ویرایش نموده و مدارك مورد نیاز را كه كارشناس مربوطه درخواست نموده مجدد قرار داده و ارسال درخواست نمایید تا درخواست شما دوباره بررسی و نتیجه به اطلاع شما رسانده شود.

·         معرفی نامه به بانک فقط تایید کننده مراتب دانشجویی و تحصیل شما در خارج از کشور می باشد و میزان ارز پرداختی و نوع ارز  ( دلار ، یورو یا...)، قیمت آن و سایر شرایط به عهده بانکها بوده و وزارت علوم در این زمینه نقشی نخواهد داشت.

·         تسهیلات ارزی به دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع معادل تعلق نمی گیرد.

·         این تسهیلات مربوط به نیمسال جاری بوده و به نیمسالهای گذشته تعلق نمی گیرد.

·         داشتن ویزای دانشجویی با تاریخ معتبر از کشور مربوطه و رعایت حجاب اسلامی برای بانوان در ویزا الزامیست.

·         تسهیلات به ویزای کاری وکارت اقامت تعلق نمی گیرد.

·         پاسخگویی فقط به شخص دانشجو، خانواده درجه یک (شامل والدین، خواهر و برادر، همسر و فرزند) و یا وکیل قانونی وی با ارایه مدارک شناسایی معتبر امکان پذیر خواهد بود.

·         ارایه گواهی اشتغال به تحصیل مربوط به نیمسال جاری که به تایید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور مربوطه رسیده باشد (ویژه دانشجویان شاغل به تحصیل) و یاپذیرش با شروع دوره معتبر که منقضی نشده باشد و ارسال ویزای دانشجویی در سامانه الزامی است.

·         متقاضیان محترم بایستی مبلغ 20 هزار تومان به شماره حساب 360583058 متعلق به كانون موسسات و شركتهای اعزام دانشجو نزد بانك تجارت شعبه هرمزان ( قابل پرداخت در كلیه شعب بانك تجارت) واریز نموده و اصل فیش را هنگام مراجعه به موسسه جهت دریافت نامه خود به همراه داشته باشند.

  
پیوندها
 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
 اداره کل بورس و اعزام
 سفارت ایران در ترکیه
 رایزنی فرهنگی ایران در ترکیه
مراحل,تشکیل,کارنامه,ارزی,ویژه,دانشجویان,ایرانی,شاغل,تحصیل,خارج,کشور,و,دریافت,ارز,بانکها,